Dedikacija kompozitoriui Anatolijui Šenderovui

Gegužės 6
1 val.
Nemokamai

Renginio pradžia: 17.00 val.
Renginio vieta: Viešbučio „Euterpė" kiemelis
„Iš užmirštos knygos"
Muzikologės Kamilės Rupeikaitės pranešimas (lietuvių kalba)
Rafailas Karpis (tenoras)
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Programa: Anatolijus Šenderovas „Iš užmirštos knygos“

 

Kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo kūrinys „Iš užmirštos knygos“, sukurtas pagal senąsias Vilniaus krašto žydų dainas, bus atliekamas toje Klaipėdos vietoje, kur randasi Litvakų sinagogos pamatai. Kūrinio atsiradimą inspiravo Žydų istorinės etnografinės draugijos 1927 m. išleista knyga „Muzykalisher pinkos“ („Muzikos užrašai. Melodijų iš žydų tautos lobyno rinkinys“). Joje išspausdintos pagal religinius tekstus senąja hebrajų ir net aramėjų kalba sukurtos ir surinktos melodijos, kurios buvo giedamos tuo metu Vilniuje ir Vilniaus krašte.
 
Muzikologė Kamilė Rupeikaitė yra pastebėjusi senosios žydų kultūros ir pasaulėvokos reikšmę A. Šenderovo kūrybai: ji tapo ilgamečiu įkvėpimu naujiems kompozitoriaus atradimams. Daugiau nei pusę šimtmečio besitęsianti šio autoriaus karjera įvertinta daugybe tarptautinių ir nacionalinių apdovanojimų, tarp jų – Nacionalinė kultūros ir meno premija.
 
„Pirmiausia rašau sau ir atlikėjams“, – viename interviu sakė A. Šenderovas. „Muzika nėra televizija ar naujienų portalas, ji neturi atspindėti gyvenimo. Ji turi paliesti sielą, nes daugiau yra svajonė, norėjimas to, ko gal net nėra. Muzika yra pokalbis su Dievu. Deja, šiame dialoge dažnai nugali šėtonas.“