Pablo Casalso fondo laureatų koncertas

Gegužės 7
1 val. 15 min.–1 val. 30 min.
Nemokamai
Renginio laikas: 17.00 val. 
Renginio vieta: 
Prano Domšaičio galerija
Johannes Gray (violončelė, JAV) 
Carla Conangla Oliveras 
(violončelė, Ispanija),
Jonė Punytė (fortepijonas)
Programa: Gaspar Cassadó, Enrique Granados, Claude Debussy, Pau Casals, Isaac Albéniz, Manuel de Falla


Gaspar Cassadó – Siuita violončelei solo: I. Preliudas-fantazija; III. Intermeco ir finalinis šokis
Gaspar Cassadó – Serenada violončelei ir fortepijonui
Gaspar Cassadó – „Requiebros“ violončelei ir fortepijonui
Enrique Granados – „Ispanų šokiai“, op. 37: Nr.º5 „Andaluza“ violončelei ir fortepijonui
Claude Debussy – Sonata d-moll violončelei ir fortepijonui
„El cant dels ocells“ („Paukščių giesmė“, katalonų daina, Pablo Casalso aranž. dviem violončelėms)
Pablo Casals – „Sant Martí del Canigó“ (sardana) dviem violončelėms
Isaac Albéniz – Tango, op. 165 Nr.º2
Manuel de Falla – „Ritualinis ugnies šokis“ iš baleto „Meilė burtininkė“ (aranž. dviem violončelėms ir fortepijonui)
Enrique Granados – Intermeco iš operos „Gojeskos“ (aranž. dviem violončelėms ir fortepijonui)
Manuel de Falla – Populiarių ispanų liaudies dainų siuita: IV. „Jota“ violončelei ir fortepijonui
Violončelininkai Johannesas Gray’us (JAV) ir Carla Conangla Oliveras (Ispanija) buvo pripažinti pirmosios vietos laureatais ex aequo 2018 m. Pablo Casalso fondo organizuotame tarptautiniame jaunųjų violončelininkų konkurse.
 
Gimęs 1997 m. mažame Vilmeto miestelyje netoli Čikagos (Ilinojus, JAV) Johannesas Gray’us mokėsi griežti violončele pas Hansą Jenseną ir Gildą Barston Čikagos muzikos institute. Šiuo metu studijuoja Paryžiaus nacionalinėje muzikos konservatorijoje pas prof. Jérôme’ą Pernoo. Dalyvavo meistriškumo pamokose, vedamose tokių violončelės žvaigždžių kaip Yo-Yo Ma, Davidas Finckelis ir Ralphas Kirshbaumas, taip pat meistriškumo kursuose – Verbjė festivalio akademijoje, Kronbergo akademijoje ir Violončelės bienalėje Amsterdame. Nuolatos koncertuoja kaip solistas ir kamerinių ansamblių dalyvis Prancūzijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje ir Nyderlanduose. Anksčiau pelnė premijas JAV nacionaliniuose konkursuose ir koncertavo su tokiais žymiais šalies kolektyvais kaip Čikagos simfoninis orkestras.
 
Carla Conangla Oliveras gimė 1997 m. Sant Kugat de Valjese netoli Barselonos pianisto ir dainininkės šeimoje. Ji turi seserį dvynę – smuikininkę Júlią, su kuria muzikuoja nuo ankstyvos vaikystės. Abi seserys griežė Žironos miesto jaunimo orkestre bei Katalonijos koblos ir styginių orkestre, taip pat dalyvauja įvairiuose kameriniuose ansambliuose. Šiuo metu Carla studijuoja pas Gustavą Rivinijų Mastrichto konservatorijoje.

Jonė Punytė yra tarptautinio F. Schuberto ir moderniosios muzikos konkurso Grace laureatė (kartu su sopranu Wakako Nakaso). Ji baigė meno aspirantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, stažavosi Štutgarto aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje bei Trosingeno aukštojoje muzikos mokykloje. Pianistė dalyvavo festivaliuose Lietuvoje, Vokietijoje, Italijoje. J. Punytė daug dėmesio skiria kamerinei muzikai, ypač Lied žanrui. Ji dirba pedagoginį darbą Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.