Rečitalis | DISPUTAS SU VIOLONČELE

Gegužės 5
1 val.

Renginio pradžia: 17.00 val.
Renginio vieta: KU Menų akademijos Koncertų salė (K. Donelaičio g. 4)

Duo Urba: Marius Urba (violončelė, Lietuva–Vokietija), Vita Kan (fortepijonas, Vokietija)

Programa: Felix Mendelssohn-Bartholdy, Camille Saint Saëns, Alfred Schnittke


Felix Mendelssohn-Bartholdy – Song without words op. 109
Camille Saint-Saëns – Sonata Nr. 1, Op. 32 c-moll violončelei ir fortepijonui
Alfred Schnittke – Sonata Nr. 1 violončelei ir fortepijonui

Aistringas ir dinamiškas ansamblis – taip save pristato patys „Duo Urba“ nariai, lietuvių-vokiečių violončelininkas Marius Urba ir vokiečių pianistė Vita Kan. Abu dueto nariai susitiko studijuodami Leipcigo aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje, o tolesnei jų veiklai svarbų impulsą davė menininkai Maria Kliegel, Garry Hofmannas ir Davidas Geringas. Nuo 2014 m. dueto nariai pradėjo ypatingai gilintis į repertuarą, skirtą violončelės ir fortepijono duetui. Nors ansamblis gyvuoja vos kelerius metus, tačiau jau spėjo gauti įvairių tarptautinių apdovanojimų, tarp kurių – ir pirmoji vieta tarptautiniame Liono kamerinės muzikos konkurse 2016 m.
 
Jaunosios kartos violončelininkas M. Urba gimė Lietuvoje, tačiau netrukus su šeima išsikraustė į Vokietiją. Muzikas anksti ėmė domėtis būtent kamerine muzika. Būdamas 22 metų debiutavo prestižinėje Amsterdavo „Concertgebouw“ salėje. Nuo 2014 muzikas dažnai griežia su Bambergo simfoniniu-Bavarijos valstybinės filharmonijos orkestru.
 
Muzikologas ir kompozitorius Robertas Levinas pianistę Vitą Kan vadina „išskirtine pianiste, kuri įtikina savo autentiškumu ir talentu. Pianistė mokėsi specialioje muzikos mokykloje Kazachstane, skirtoje išskirtiniams talentams. Nuo 2011 m. Vita studijavo Leipcige. Kaip kamerinės muzikos atlikėja ji yra pelniusi laurus įvairiuose tarptautiniuose konkuruose.