Seminaras | SILVIJA SONDECKIENĖ

Gegužės 2
1 val.
Renginio pradžia: 14.00 val.
Renginio vieta: Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekos konferencijų salė (H. Manto 25)

„Violončelės mokymo metodikos klaidų apžvalga ir aptarimas“
Silvijos Sondeckienės
seminaras


Silvija Sondeckienė – žymi Lietuvos violončelininkė, su pagyrimu baigusi žymaus Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos pedagogo Mstislavo Rostropovčiiaus violončelės klasę. „Dar studijų metais dėl talento ir darbštumo ji iškilo iki žymiausių savo kartos violončelininkų. Vėliau stebėjau jos augimą ir kaip muzikės, ir kaip pedagogės. Šiuo metu ji daug dėmesio skiria šiuolaikinei muzikai. Girdėjau jos mokinius ir manau, kad jos pedagoginės veiklos retultatai yra išskirtiniai“, – taip apie S. Sondeckienę kadaise rašė pats M. Rostropovičius.

Nuo 1966 m. iki 1984 m. ji buvo fortepijoninio trio, daug koncertavusio tiek Lietuvoje, tiek užsienyje narė. Nuo 1966 m. iki 2004 m. muzikė dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, tuo pačiu metu dažnai koncertuodama solo ar kamerinių ansamblių sudėtyje Lietuvoje, Rusijoje, Lenkijoje ir Kroatijoje. Ji buvo ir pagrindinė Lietuvos kamerinio orkestro, su kuriuo koncertavo ne tik Europoje, bet ir JAV, Azijoje, Afrikoje violončelių grupės koncertmeisterė.

S. Sondeckienė yra dirbusi daugelio tarptautinių konkursų žiuri, meistriškumo kursus vedusi tiek Lietuvoje, tiek Rusijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Portugalijoje. Kasmet ji vyksta vesti kursų į Kroatiją, kur vis daugiau violončelininkų atvyksta specialiai tam, kad išklausytų violončelininkės patarimų.