Kompozicija

Konkursui skirta kompozicija

Anatolijus Šenderovas „Interludium“ (2017)

„„Interludium“ violončelei solo (2017) dedikuojamas Davidui Geringui ir skiriamas Klaipėdos tarptautiniam violončelės festivaliui ir konkursui. Jame panaudotas intarpas, skirtas Davido Geringo projektui „BACH +“, kuris buvo sumanytas atlikimui tarp dviejų J. S. Bacho siuitų. „Interludium“ kontekste jis gerokai išsiplėtė, atsirado daug naujų momentų, jaučiami tiek lietuviškų motyvų, tiek jų specifinės atlikimo manieros atgarsiai. Bus įdomu išgirsti skirtingus šios pjesės traktavimus. Linkiu sėkmės!“ Anatolijus Šenderovas 

Kompozitorius Anatolijus Šenderovas (g. 1945) yra trijų pastatytų baletų, trijų simfonijų, stambių vokalinių-simfoninių kūrinių, aštuonių instrumentinių koncertų, trijų styginių kvartetų, fortepijoninio trio ir kitų kūrinių autorius.
A. Šenderovas 1997-aisiais metais apdovanotas Lietuvos Nacionaline kultūros ir meno premija – aukščiausiu įvertinimu Lietuvoje, o 2002-aisiais pelnė prestižinę Europos kompozitoriaus premiją Berlyne. Kompozitorius yra Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino (Riterio kryžius, 1996) ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ (Karininko kryžius, 2006) kavalierius. Tarp daugybės įvertinimų taip pat puikuojasi Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (WIPO, Šveicarija) apdovanojimas (2008), Lietuvos autorių teisės Agentūros LATGA-a Aukso žvaigždė (2010) ir aukščiausias Lietuvos kultūros ministerijos apdovanojimas  – Aukso žvaigždė „Nešk savo šviesą ir tikėk“ (2015).
A. Šenderovo muzika gyvuoja kasdienėse atlikėjų programose ir nuolat skamba Europos, Azijos, Afrikos ir Amerikos koncertų salėse.