Vakaro koncertai

Vakaro koncertai

Festivalio vakarai skiriami ypatingiems koncertams, pasižymintiems išskirtiniu požiūriu į klasiką ir šiuolaikinę muziką.
Ar galima tikėtis originalios pačių atlikėjų kūrybos?
Pirmadienį violončelės virtuozas Giovanni Solima įrodys, kad klasikinės muzikos scenoje yra vietos ir paties atlikėjo kurtai muzikai.
Antradienis skirtas atskleisti tikrąją baroko dvasią, kur to laikmečio kūriniai atgyja, griežiant autentiškomis barokinėmis violončelėmis.
Trečiadienį unikalus Justės Janulytės projektas nukels į šiuolaikinės muzikos garsų ir vaizdų pasaulį, kuriame įkalinti keturi violončelininkai įtrauks su savimi ir žiūrovą.
Kuo susiję A. Vivaldžio Metų laikai, šiuolaikinis šokis ir violončelė? Ketvirtadienį „Padi Dapi Fish” ir Klaipėdos violončelių kvartetas laužys  klasikinės muzikos stereotipus.
Penktadienį klausytojai turės progą suskaičiuoti, ar tikrai Davido Geringo diriguojamame orkestre grieš visas 100 violončelininkų.
Šeštadienį vakaro koncertus vainikuos Liepojos simfoninis orkestras, diriguojamas Modesto Pitrėno, ir iškilūs violončelės solistai David Geringas, Karine Georgian bei Boris Andrianov.

Pirmadienis
19.00 val., Klaipėdos koncertų salė
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistai: Giovanni Sollima (violončelė, Italija), Monika Leskovar (violončelė, Kroatija)
Programa:  Giovanni Sollima, Alfredo  Piatti,  Gioachino Rossini 
 
Koncerto pertraukos metu I a. fojė bus atidaryta muzikologės Danutės Petrauskaitės parengta paroda „Violončelės mokyklos ištakos ir raida Lietuvoje“

Antradienis
19.00 val., Klaipėdos koncertų salė
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Bruno Cocset (barokinė violončelė, Prancūzija)
Viola de Hoog (barokinė violončelė, Nyderlandai)
Menno van Delft (klavesinas, Nyderlandai)
Programa: Antonio Vivaldi, Domenico Gabrielli, Giuseppe Maria Jacchini, Arcangelo Corelli, Antonio Caldara, Benedetto Marcello, Leonardo Leo, Francesco Geminiani

Trečiadienis
„Smėlio laikrodžiai“
19.00 val., Klaipėdos dramos teatro Didžioji salė
Idėja ir muzikaJustė Janulytė
Vaizdo režisierius Luca Scarzella (Italija)
Vaizdo režisieriaus asistentas Michele Innocente (Italija)
Elektronika: Michele Tadini, Antonello Raggi (Italija)
Scenografė Jūratė Paulėkaitė
Šviesos dizainas: Eugenijus Sabaliauskas, Vilius Vilutis
Atlikėjai:  „Gaida Ensemble“ solistai Edmundas Kulikauskas, Povilas Jacunskas, Justas Kulikauskas, Onutė Švabauskaitė (violončelės)

Ketvirtadienis
„Metų laikai“
19.00 val., Klaipėdos kultūros fabriko daugiafunkcinė salė
Šokio teatras „Padi Dapi Fish“:
Aleksas Mažonas, Benas Šarka, Marius Pinigis, Beata Molytė (šokis)
Choreografė Agnija Šeiko
Klaipėdos violončelių kvartetas:
Mindaugas Bačkus, Gleb Pyšniak, Jurgis Karbauskis, Karolis Vaičiulis
Programa: Antonio Vivaldi „Metų laikai” (versija keturioms violončelėms)

Penktadienis
100 violončelių orkestras
19.00 val., Klaipėdos koncertų salė
Klaipėdos tarptautinio violončelės konkurso laureatų apdovanojimas ir koncertas
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Dirigentas David Geringas (LietuvaVokietija)
Programa: Joseph Haydn, George Goltermann, Georg Friedrich Händel, Arvydas Malcys, Arvo Pärt, Piotr Čaikovskij, Carl Davidov

Šeštadienis
Baigiamasis festivalio koncertas
19.00 val., Klaipėdos koncertų salė
Liepojos simfoninis orkestras
Solistai: David Geringas (LietuvaVokietija), Karine Georgian (ArmėnijaDidžioji Britanija), Boris Andrianov (Rusija)
Dirigentas Modestas Pitrėnas
Programa: Piotr Čaikovskij, Richard Strauss, Edward Elgar