Data

gegužė 11

Laikas

19:00

Bilietai

Nemokamai

Vieta

Klaipėdos koncertų salė

Kviečiame šią programą išgirsti nemokamai.

Lietuvos kariuomenės orkestras
Vadovas ir dirigentas majoras Egidijus Ališauskas

Solistai: Marius Urba (violončelė, Lietuva–Vokietija), Atanas Krastev (violončelė, Bulgarija)

Dirigentas majoras Egidijus Ališauskas

Programa: Johan de Meij „Casanova“ koncertas violončelei ir pučiamųjų orkestrui, Friedrich Gulda Koncertas violončelei, pučiamųjų orkestrui ir ritmo grupei

Aprašymas

Vakaro koncertas kviečia išgirsti netikėtą derinį – violončelę ir pučiamųjų orkestrą. Šįkart prie violončelių fiestos prisijungia reti svečiai – Lietuvos kariuomenės orkestras (vadovas ir dirigentas majoras Egidijus Ališauskas), gyvuojantis daugiau nei 30 metų, atsakingas ne tik už muzikos kariniams orkestrams tradicijas ir tinkamą užsienio valstybių himnų atlikimą per iškilmingas ceremonijas, bet ir puoselėjantis naujų, šiuolaikiškų kūrinių sklaidą, siekį su muzikos pagalba suburti visuomenę. Koncertas žaismingai pavadintas „Kazanovos istorijomis“ pagal žinomo Nyderlandų kompozitoriaus Johano de Meij kūrinį „Casanova“. Tai moterų širdis pavergusio XVIII a. plevėsos ir filosofo Giacomo Casanova’os muzikinis portretas, kurį įkūnija violončelės instrumentas. Aštuonios muzikinės scenos pasakoja ryškiausius nuotykių kupino Kazanovos gyvenimo epizodus: jo areštą, nelaisvę ir pabėgimą iš prastai išgarsėjusio Piombi kalėjimo Venecijoje.

Ne ką mažiau intriguoja austrų kompozitoriaus Friedricho Gulda’os Koncertas violončelei, pučiamųjų orkestrui ir ritmo grupei, ištrinantis ribas tarp žanrų ir taip pat kupinas muzikinių nuotykių, įvykių, kurie perteikiami džiazo, roko ir improvizacijos dvasia. Pats F. Gulda kūrinį apibūdino kaip „džiazą, menuetą, roką, truputi polkos, maršo ir pora kadencijų, per kurias žvaigždė violončelininkas turi improvizuoti.“ Taip, šį vakarą soluoja jaunosios žvaigždės! Tai ne pirmą kartą festivalyja dalyvaujantis Marius Urba (Lietuva, Vokietija), apie kurį atsiliepiama kaip apie „puikų violončelininką, turintį nepaprastą garsą ir šiltą vibrato“, ir bulgaras Atanasas Krastevas, Davido Geringo mokinys, tarptautinių konkursų laureatas, beje, panašaus festivalio Bulgarijoje „Cellissimo“ meno vadovas. Abu solistai yra šių metų konkurso Klaipėdoje žiuri nariai.

Informacija klausytojams

Nuolaidos

Grįžti atgal