Lietuvių kilmės violončelininkas ir dirigentas Davidas Geringas priklauso šiandienos muzikos elitui ir yra visuotinai pripažįstamas viena įtakingiausių muzikinio pasaulio asmenybių. Jo išskirtinai platus repertuaras – nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinės muzikos – liudija apie menininko lankstumą ir smalsumą. Intelektualinis griežtumas, stilistinė įvairovė, melodinis pojūtis ir sodrus tembras pelnė jam pasaulinį pripažinimą. Mstislavo Rostropovičiaus mokinys ir 1970 metų P. Čaikovskio konkurso aukso medalio laimėtojas dabar gali pasidžiaugti kelis dešimtmečius trunkančia savo karjera. Davidas Geringas koncertavo visame pasaulyje su žymiausiais orkestrais ir garsiausiais mūsų laikų dirigentais.
Jo diskografija, kurią sudaro beveik 120 albumų, pelnė daugybę svarbių apdovanojimų, įskaitant „Grand Prix du Disque“ už Luigi Boccherinio 12 violončelės koncertų įrašus, „Diapason d’Or d’Année“ už Henri Dutilleux kamerinę muziką ir „Deutschen Schallplattenkritik“ metų apdovanojimą už Hanso Pfitznerio violončelės koncertą bei Alfredo Schnittke kūrinių violončelei ir fortepijonui įrašus. 2013 ir 2014 metais jis pelnė net kelis „Echo Klassik“ apdovanojimus: 2013 m. už geriausius XX–XXI amžiaus kamerinės muzikos įrašus, būtent W. Braunfelso ir R. Strausso opusus, išleistus „Profil Edition Günter Hänssler“, o 2014 m. už geriausius XIX amžiaus kamerinės muzikos įrašus – albumą „Pohádka“, kurį išleido „C2 Hamburg / ES DUR“.
Menininko karjeroje išsiskiria nuolat leidžiami išskirtiniai CD. 2008–2011 m. išleisti aštuoni nauji albumai, dviejose jų – ir pasaulinės premjeros („David’s Song“ ir „Discorsi“, išleido „Profil Edition Günter Hänssler“). Violončelininkas įrašė ir S. Rachmaninovo opusus violončelei ir fortepijonui (išelido „Hänssler Classics“), F. Mendelssohno-Bartholdy kūrinius („Profil Edition Günter Hänssler“), F. Chopino kūrybą (išleido „Sony Music Entertainment“) bei visus L. van Beethoveno kūrinius violončelei ir fortepijonui kartu su pianistu Ianu Fountainu (išleido „Hänssler Classic“) – pastarasis albumas „Gramophone“ apdovanotas „Editor’s Choice“ prizu. CD formatu išleistas ciklas „Bach Plus“, kuriame pateikiamos visos šešios J. S. Bacho siuitos violončelei kartu su šiuolaikinių kompozitorių kūriniais, buvo išleistas 2011 m. spalį ir sulaukė itin palankių kritikų įvertinimų.
Žymūs šiuolaikiniai kompozitoriai, tokie kaip Sofija Gubaidulina, Nedas Roremas, Pēteris Vasks ir Erkki-Sven Tüüras, yra dedikavę savo violončelės koncertus būtent Davidui Geringui. Jis yra atlikęs daugybę rusų ir lietuvių avangardinių kūrinių premjerų Vakarų Europoje. 2002 m. violončelininkas pasauliui pristatė Anatolijaus Šenderovo „Concerto in Do“, paskirtą jam ir laimėjusį Europos kompozitorių premiją Berlyne. 2012 m. Davidas Geringas atliko tris pasaulines premjeras – Arvydo Malcio koncertą „In Memoriam“ Kaune, Silvia Colasanti koncertą violončelei Milane ir Aleksandro Raskatovo koncertą violončelei Amsterdame.
Kaip dirigentas Davidas Geringas reguliariai pasirodo ir Vokietijoje, ir užsienyje, dažnai koncertuoja ir kaip violončelininkas-dirigentas. Be kvietimų į Vakarų ir Rytų Europos muzikos centrus (Amsterdamo Concertgebouw, Romos Auditorium Parco della Musica, Vienos Musikverein, Ciuricho Tonhalle, Berlyno filharmoniją), jis sulaukia kvietimų ir iš Azijos šalių bei JAV. 2005–2008 m. jis buvo pagrindinis kviestinis dirigentas Kiūšiū filharmonijos orkestre, 2007 m. debiutavo Tokijo filharmonijos ir Kinijos filharmonijos orkestruose. 2009 m. vasarį kaip dirigentas debiutavo su Maskvos filharmonijos orkestru, o 2015 m. – su Marijos teatro orkestru Sankt Peterburge. Jo kaip operos dirigento debiutas įvyko 2010 m., kai Klaipėdoje dirigavo P. Čaikovskio operą „Eugenijus Oneginas“. 2015 m. Davidas Geringas debiutavo ir kaip muzikos vadovas bei dirigentas Vilniuje atliekant Eduardo Balsio baletą „Eglė žalčių karalienė“.
Violončelininkas jau dešimtmečius ugdo pasaulinio garso violončelistus, tarp jo studentų yra tokie violončelės meistrai kaip Gustavas Rivinius, Jensas Peteris Maintzas, Wolfgangas Emanuelis Schmidtas, Monika Leskovar, Tatjana Vasiljeva, Jing Zhao, Johannesas Moseris, Maximilianas Hornungas ir Sol Gabetta. Nuo 2005 m. dėstė Chigiana muzikos akademijoje Sienoje. 2023 m. Tarptautiniuose klasikinės muzikos apdovanojimuose (ICMA) buvo apdovanotas už viso gyvenimo nuopelnus, tais pačiais metais kartu su Janu Brachmannu išleido ir autobiografiją pavadinimu „Niekam nesakyk. Violončelininko prisiminimai“ (vok. „Sag das niemandem. Lebenserinnerungen eines Cellisten“). Už lietuvių kompozitorių muzikos populiarinimą Davidas Geringas pelnė aukščiausius savo šalies apdovanojimus. Jam buvo suteiktas ir Vokietijos pirmojo laipsnio kryžiaus už nuopelnus apdovanojimas, išskiriant jo kaip muziko ir kultūros ambasadoriaus tarptautinėje muzikinėje scenoje veiklą.
Davidas Geringas yra inauguruotas garbės profesoriumi Maskvos Tčaikovskio konservatorijoje, Sankt Peterburgo Rimsko-Korsakovo konservatorijoje ir Pekino centrinėje konservatorijoje, taip pat yra apdovanotas garbės daktaro laipsniu Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2014–2015 m. žiemos semestro metu jis buvo vizituojantis profesorius Pietų Kalifornijos universitete Los Andžele ir Manhatano muzikos mokykloje Niujorke. 70-ojo gimtadienio proga 2016 m. Davidas Geringas surengė jubiliejinius koncertus Sienoje, Reino slėnio festivalyje, Enescu festivalyje, Uznamo festivalyje, Berlyno filharmonijoje, taip pat Vilniuje, Maskvoje ir Sankt Peterburge. 2018 m. jis tapo kelių prestižinių konkursų, tokių kaip Schoenfeldo tarptautinio violončelės konkurso Harbine ir George’o Enescu violončelės konkurso Bukarešte, komisijos pirmininku ir Tarptautinės muzikos meno sąjungos Rusijoje buvo paskelbtas nusipelniusiu muzikos atlikėju. Profesorius Davidas Geringas dėsto išskirtinai Blackmore tarptautinėje muzikos akademijoje Berlyne.