,,Jaunasis violončelininkas yra kvapą gniaužiantis ir ypatingas muzikantas, kuris akivaizdžiai leidžia sau būti įtraukiamam į Šostakovičiaus tamsius pasaulius. Jis nepaprastai formuoja savo garsą ir sugeba skambinti ir pjauti, šokti ir pulti, sužibti tyliuose pasažuose ir suspindėti griausminguose.” 

„Süddeutsche Zeitung“ (Berlyno radio simfoninis orkestras / V. Jurowskis).

Ivanas Karizna yra pasakotojas, turintis išskirtinį muzikinės raiškos talentą, yra žinomas tiek dėl savo poetiškų interpretacijų, tiek dėl galingų sceninių pasirodymų. András Schiffas apibūdino jį kaip „vieną geriausių savo kartos violončelininkų”. Jis yra laimėjęs daugybę apdovanojimų, įskaitant pergales P. Čaikovskio ir Karalienės Elžbietos konkursuose. 

2024–2025 metais Karizna grįžta į Amsterdamo violončelės bienalę, kur surengs tris pasirodymus, įskaitant D. Šostakovičiaus pirmojo violončelės koncerto atlikimą su Roterdamo filharmonija ir Tarmo Peltokoskiu. Jis taip pat koncertuos Europoje su Ukrainos nacionaliniu simfoniniu orkestru atlikdamas A. Dvořáko koncertą violončelei ir grieš M. Weinbergo koncertą violončelei su Orhuso simfoniniu orkestru diriguojant Dmitrijui Matvienko. Kartu su Liza Ferschtman atliks ir J. Brahmso Dvigubą koncertą George Enescu filharmonijoje Bukarešte, su šiuo kūriniu kitą sezoną vėliau grįš ir į Amsterdamo Concertgebouw

Svarbiausi pastarojo laiko pasirodymai apima šešių koncertų turą su Berlyno radio simfoniniu orkestru diriguojant Vladimirui Jurowskiui ir koncertus su Nyderlandų filharmonija, Frankfurto radijo simfoniniu orkestru, Belgijos nacionaliniu orkestru ir Monrealio simfoniniu orkestru, bendradarbiaujant su tokiais dirigentais kaip Christophas Eschenbachas, Stéphane’as Denève’as, Valerijus Gergievas ir Juraj Valčuha. 

Kaip aistringas kamerinės muzikos atlikėjas, šį sezoną Karizna prisijungs prie kolegų ir koncertuos Roterdame bei Amsterdamo Muziekgebouw, taip pat grįš į Elenos Bashkirovos kuruojamą Jeruzalės kamerinės muzikos festivalį. Ankstesnės kamerinės muzikos atlikimai apima bendradarbiavimą su Gidonu Kremeriu, András Schiffu, Renaudu Capuçonu ir Christianu Tetzlaffu. 

Gimus muzikų šeimoje Minske, jo ankstyvoji mokymosi tradicija buvo rusų. Sulaukęs 17-os jis tęsė studijas Paryžiaus konservatorijoje, baigė Kronbergo akademiją Vokietijoje, prof. Franso Helmersono klasę. Jis groja 1760 m. B. Tassinio violončele, anksčiau priklausiusia Paului Tortelier, kurią jam skolina vienas „Strettono“ draugijos narys. Yra įgijęs Prancūzijos pilietybę, šiuo metu gyvena tarp Paryžiaus ir Amsterdamo.