Estijos violončelininkas Marcelis Johannesas Kitsas – vienas perspektyviausių jaunosios kartos violončelininkų, yra laimėjęs trečiąją vietą prestižiniame Karalienės Elžbietos violončelės konkurse Belgijoje ir pirmąją vietą George Enescu konkurse Rumunijoje. 

  Pastaruoju metu Marcelis koncertavo su britų „Philharmonia Orchestra“ diriguojant Santtu-Matiasui Rouvali ir griežė E. Elgaro koncertą violončelei, dalyvavo turuose Belgijoje su Belgijos nacionaliniu simfoniniu orkestru diriguojant Eivindui Aadlandui, atlikdamas R. Schumanno koncertą violončelei, o Pietų Korėjoje pasirodė su Estijos festivalio orkestru, kuriam dirigavo Paavo Järvi, ir atliko J. Brahmso „Dvigubą koncertą“. Jis taip pat grojo su Estijos nacionaliniu simfoniniu orkestru, diriguojant Antoniui Witui atlikdamas E. Elgaro koncertą violončelei, bei griežė F. J. Haydno koncertą violončelei C-dur kartu su „Glasperlenspiel Sinfonietta“ diriguojant Neeme Järvi, taip pat surengė rečitalį Carnegie Hall

  Kaip solistas, Marcelis yra koncertavęs su daugybe žymių orkestrų, įskaitant Briuselio filharmonijos orkestrą, Latvijos nacionalinį simfoninį orkestrą, Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrą, Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą, Kauno miesto simfoninį orkestrą, Sankt Peterburgo simfoninį orkestrą, Jeruzalės simfoninį orkestrą, Miuncheno kamerinį orkestrą, Izraelio simfoninį orkestrą, George Enescu filharmonijos simfoninį orkestrą ir daugelį kitų. Jis bendradarbiavo su garsiais dirigentais, tokiais kaip Stéphane Denève, Robertas Šervenikas, Risto Joostas, Gintaras Rinkevičius, Kristiina Poska, Tõnu Kaljuste ir kitais. Atlikėjas yra koncertavęs įvairiose pasaulio šalyse, įskaitant Kiniją ir Japoniją, bei grojęs garsiose salėse, tokiose kaip Bozar, Flagey ir Briugės Concertgebouw, Seulo menų centre, Berlyno filharmonijoje, Pierre Boulezo salėje, Hamburgo Laeiszhalle ir Elbphilharmonie bei dar daug kur. Jis taip pat buvo pakviestas pasirodyti įvairiuose festivaliuose, įskaitant Gštado Sommets Musicaux, Klaipėdos violončelės festivalį ir Pärnu muzikos festivalį. 

  Dar būdamas mažas pamilęs kamerinę muziką, nuo 9-erių metų jis groja trio pavadinimu „Trio 95“ su Robertu Traksmannu (smuikas) ir Rasmusu Andreas Raide (fortepijonas). Marcelis nuo ketverių ėmė domėtis violončele, o pirmąsias pamokas gavo penkerių. Studijavo pas Laine Leichter ir Martą Laasą Talino muzikos pagrindinio ugdymo mokykloje, vėliau su prof. Francis Goutonu Trosingeno muzikos universitete. Nuo 2018 m. studijas tęsia Berlyno menų universitete pas prof. Jensą Peterį Maintzą. Taip pat dalyvavo Steveno Isserlio, prof. Ivano Monighetti, prof. Davido Geringo ir kitų žymių muzikų meistriškumo kursuose. 

  Šiuo metu jis gauna stipendiją iš Tarptautinės muzikos akademijos Lichtenšteine ir nuolat dalyvauja intensyviuose muzikos kursuose bei veiklose, kurias siūlo akademija. Marcelis griežia Vokietijos muzikinio gyvenimo fondo (vok. Deutsche Stiftung Musikleben) jam skolinama Francesco Ruggeri 1674 m. pagaminta violončele ir Victoro Fetique gamybos stryku.