Shirley Smart pripažįstama kaip viena iš universaliausių ir kūrybiškiausių violončelininkių Jungtinėje Karalystėje – ji puikiai atlieka tiek džiazą ir Artimųjų Rytų muziką, tiek klasikinę-akademinę muziką.
Pradžioje ji mokėsi pas Raphaelį Wallfischą Guildhall‘o muzikos mokykloje ir Jánosą Starkerį Paryžiuje, o vėliau persikėlė į Jeruzalę, kur praleido 10 metų. Ten ji studijavo įvairias regiono muzikos tradicijas, o vėliau jas perkėlė į savo atliekamą repertuarą, dirbdama su tokiais menininkais kaip Avishai Cohenu, Omeru Avitaliu ir Yasmina Levy. Grįžusi į Jungtinę Karalystę, ji greitai tapo išskirtine violončelininke ir yra kviečiama pasirodyti greta tokių atlikėjų kaip Mulatas Astatke, Maya Youssef, Neilas Cowley ir Robertas Mitchellas.
Shirley kuruoja ir keletą projektų – jos pačios instrumentinis trio 2018 m. išleido pirmąjį albumą pavadinimu „Long Story Short“, pelniusį kritikų pripažinimą. Taip pat ji yra subūrusi laisvai improvizuojantį fortepijoninį trio „Quanta“, kuris savo pirmąjį albumą planuoja išleisti 2025 m. Kiti projektai apima pasirodymus su akustiniu džiazo kolektyvu „Bezique“, orientuotu būtent į Django Rheinhardt’o kūrybą, ir dar vienu laisvai improvizuojančiu trio su multiinstrumentalistu Jamesu Arebn’u ir perkusininku Demi Garcia Sabatu.
Ji taip pat pasirodo su Nikki Yeoh vedamu trio „Cafe Oran“, debiutavusiu Ronnie Scotto tarptautiniame fortepijoninių trio festivalyje ir vėliau pasirodžiusiu kartu su pianistu Robertu Mitchellu. Shirley yra koncertavusi daugybėje festivalių Jungtinėje Karalystėje ir svetur, įskaitant Čeltnamo, Birmingamo ir Skarboro festivalius bei „EFG London Jazz“ ir „Aberjazz“ festivalius, Amsterdamo bienalę ir „Vivacello“ festivalį Maskvoje.
Ji taip pat yra entuziastinga lektorė, dirbanti kaip muzikos atlikimo ir improvizacijos profesorė Londono karališkajame muzikos koledže, dėstytoja Trinity Laban muzikos ir šokio konservatorijoje. Be to, ji yra vedusi meistriškumo kursus Chetham‘o muzikos mokykloje, Guildhall‘o muzikos ir teatro mokykloje, „National Youth Jazz Collective“ organizuojamų užsiėmimų metu, „Jazzlines“ vasaros akademijoje, Karališkojoje muzikos akademijoje, Karališkajame šiaurės muzikos koledže ir Hudersfildo, Mančesterio bei Kento universitetuose.
„… vieni originaliausių violončelės panaudojimo būdų, kuriuos teko išgirsti pastaruoju metu.“ – „Kind of Jazz“.