Data

gegužė 8

Laikas

17:00

Bilietai

Nemokamai

Vieta

Klaipėdos koncertų salės I a. fojė

Dailininko Dariaus Tamkevičiaus parodos „Portretai“ atidarymas ir pokalbis apie mažai žinomus faktus iš violončelės istorijos Lietuvoje

Dalyvauja: muzikologė Dr. Danutė Petrauskaitė (tema „Violončelės mokyklos šimtmetis Lietuvoje, 1923–2023“), styginių instrumentų meistras, restauratorius ir ekspertas Gerardas Rūkas (tema „Senoji Vilniaus meistrų mokykla“)

Moderatorė Agnė Bukartaitė

Aprašymas

Prasideda savaitė, prasideda pažintis su tūkstančio veidų instrumentu – violončele, kuri kaskart pavasarį skleidžiasi vis naujais netikėtais muzikiniais pavidalais. Kasdien po žinią apie džiazuojančią, dainuojančią, sėlinančią ir net šokančią violončelę bei pasaulio publiką žavinčią jos muziką! Festivalio pradžią žymi istorija ir jaunystė, muzika ir dailė, atlikimo ir instrumentų gamybos meistrų rankos. Visa tai patirti kviečia skirtingų „amatų“ atstovai. Festivalio popietę praturtina dailininko Dariaus Tamkevičiaus paroda, kurioje išvysime iškilių violončelininkų – Mstislavo Rostropovičiaus, Pablo Casalso ir Jacqueline du Pré – portretus. Dailininkui kūryba yra ne formalūs eksperimentai, o kontaktas, ryšys, dialogas su žiūrovu, į kurį menininkas žvelgia pagarbiai ir smalsiai, tikėdamasis reakcijos, atsiliepimo, emocijos. Taigi, jo sukurti objektai visų pirma yra būdas susitikti ir kalbėtis apie mūsų buvimo šitame pasaulyje esmę ir prasmę. 

Apie mažai kam žinomą faktą – violončelės šimtmetį Lietuvoje 1923–2023 – papasakos muzikologė Danutė Petrauskaitė; senųjų meistrų paslaptis atskleis instrumentų meistras ir ekspertas Gerardas Rūkas. Kviečiame sužinoti, išgirsti ir pamatyti violončelės paslaptis!

INFORMACIJA KLAUSYTOJAMS

Grįžti atgal